SAUNANAISED-MEHED

SAUNATEENUS KOOS KOGENUD SAUNANAISE / SAUNAMEHEGA!
Saunanaine/saunamees tunneb eesti sauna kombestikku, saunapärimust, vihtade tegemist ja paljut muud saunaga seonduvat. Ta on külalisega koos saunas, õpetab ja räägib lugusid, mis teeb saunaskäigu elamuslikuks ning lisaks juttude vestmisele vihtleb ka kõiki saunalisi. Alljärgnevad turismiettevõtted pakuvad saunateenust ja -rituaale koos saunanaise või saunamehega.

KUTSU SAUNANAINE / SAUNAMEES OMA SAUNA!
Kutsu oma sauna õppinud saunameister, kes tutvustab, õpetab ja julgustab kasutama saunas käimise kaduvaid oskusi, kombeid ja tavasid. Ikka selleks, et saunaskäik oleks aeg iseendale ja palju rohkem, kui lihtsalt kiire leilivõtt kuumas kohas. Uuri lähemalt!

 • Mooska Suitsusaunatalu (Võrumaa) - noorperemees/saunamees Priit Veeroja
 • Saunanaine ja terapeut Egle Zekker (Elojuur OÜ)
 • Saunanaine MEELI LAIDVEE
  Olen lõpetanud Alar Krautmani Terviseakadeemia Eesti pärimusmeditsiini eriala eelmisel aastal ja saunarituaal oli meie õpingute üks osa. Saun on tervendamise, suremise, sündimise kui ka puhastumise koht. Sellisel kujul nagu rituaalne saun endas saladusi peidab, on alati nii põnev ja ettearvamatu rännak. Olen põlvkonnast, kus saun võrdus pidu ja seetõttu on uue pilguga sauna vaatamine väga südant soojendav ja hingelähedane. Tunnen kutset saunarituaale läbi viia, et rohkem inimesi leiaks ühenduse iseendaga. Saunarituaal on mõnetunniline saunarännak, kus puhastub keha kui ka meel, kus tänatakse Saunavana kui Sauna ennast, kus saab regilaulu laulda ja teha kehahoolitsusi. Kus saab olla vaikuses kui ka soovida soove. Hea sauna teeb heaks puuküte, puhtad mõtted ning kohalolu. Kuna sauna endal pole, siis on hea mõte kutsuda mind endale külla või sündmusele kohale. Aitüma!
  Kontakt: Meeli@tasandinihe.ee; +372 525 4503
 • Saunaemand KRISTINA PAŠKEVICIUS
  Olen sanna suri Eda Veeroja õpilane. Viin läbi saunarituaale, tseremooniad, vihtlemist ja pesemist. Saate mind külla kutsuda - kui endal sauna pole, siis leiame sobiva, kus puhastuda või ehitame ise higitelgi looduskaunisse kohta! Saunas saavad kokku kivide tarkus, tule soojus, vee pehmus ja kuuma õhu tervendus, taimede maagia. Saun on tõeline looduse ime. Elu kingitus, kus kõik elemendid tantsivad koos, harmooniliselt. Igaühel oma roll, koht ja kutsumus. Tegemist on hingelise ja ihulise puhastustseremoonia läbiviimise paigaga. Saun rahustab meelt ja korrastab mõtted. Saunad on traditsiooniliselt näinud laste sündimisi ja surnumõskmisi, raskest tööst väsinud lihaste ja liigeste tasumisi, aga ka lusti, rõõmu, laulu ja palveid. Nii ommm... Aitäh saunavaimud mind sellele teele juhatamast!
  Kontakt: elutantsija@gmail.com, +372 520 5255; www.elutants.ee
 • Saunanaine ANU PAHKA
  Anubise nõiakatel on loodud selleks, et inimestele õpetada loodustunnetust. Vajad tasakaalu oma ellu? Soovid midagi põnevat kogeda või lõõgastuda? Küsi julgelt, aitan sind hea meelega.
  Kontakt: anubisenoiakatel@gmail.com; +372 5692 8209
 • Saunameister JAAN REIGO
  Olen saunameistriks kasvanud eelkõige läbi isikliku nautimise. Kui ikka väga midagi teha meeldib, siis ühel hetkel märkad, et tiitel antakse teiste poolt. Olen tänaseks erinevas vormis saunarännakuid läbi viinud juba mõned aastad ning iga läbi viidud saunarännakuga alati ka ise meistrina kasvanud. Kujunevad minu saunarännakud just konkreetselt sel korral sauna kogunevate rändurite nägu ning juurde lisan oma teadmised ja kogemused saunatamisest.
  Kontakt: pistrik.kotkas@gmail.com; +372 5344 3977; Saunarännakud